Gerkav Burs Kayıtları Başladı

Gerkav Burs Kayıtları Başladı.

Gerkav Burs Kayıtları Başladı. Gerede Kültür, Kalkınma ve Dayanışma Vakfının her yıl verdiği Eğitim ve Öğretim burs kayıtları başladı. Başvurular derneğin internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Burslar Hakkında Bilgi

Burslar Başarılı ve Maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilmektedir. Verilen burslar karşılıksızdır. 10 ay boyunca öğrencinin açılan banka hesabına havale yapılır. Detaylar için tıklayınız.

GERKAV’a sorunuzu iletmeden önce aşağıda konu başlıklarına göre cevaplanmış soruları kontrol etmenizi öneririz. Cevabını bulamadığınız bir sorunuz varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru Şartları

1. Burs başvuru şartlarınız nedir?
✔ Vakfımız yönetim kurulu tarafından burs kontenjanı ayrılmasına karar verilen sayı kadar Üniversite öğrencilerine burs sağlanır. Türkiye’deki devlet üniversitelerini kazanmak, üniversiteye yeni yerleştirilen öğrenciler ve daha önceki önceki dönemlerde başarılı olmuş öğrencilere burs imkanı sağlanmaktadır. Üniversiteye Giriş Bursundan yararlanabilmek için öğrencinin Lisans Yerleştirme Sınavında üstün başarı göstermesi (belirlenen en az taban puanı sağlaması) ve maddi desteğe ihtiyacı olması gereklidir. Burs, ülke sınırları içerisinde lisans öğrenimi gören T.C. uyruklu ve BOLU/Gerede nüfusuna kayıtlı öğrenciler için geçerlidir.
2. Burs başvuruları ne zaman ve nereye yapılabilir?
✔ Üniversiteye yeni yerleştirilen öğrenciler ilan edilen koşulları taşıyorlarsa, burs başvurularını her yıl 15 Eylül – 31 Ekim tarihleri arasında www.gerkav.org adresinde burs başvuru bölümündeki kayıt formunu doldurarak yapabilirler. Belirtilen tarihler ve internet haricinde dışında burs başvurusu yapılamaz.
3. Burs başvuruları nasıl değerlendiriliyor?
✔ İnternet üzerinden doldurulan başvuru formu Gerkav yöneticileri tarafından incelenir.
a.) Otomatik oluşan başvuru puan sıralamasına göre yönetim kurulu ilk incelemesini yapar,
b.) Yönetim kurulu o yıl burs verilecek öğrenci sayısının 2 katı kadar öğrenciyi belirler,
c.) Yönetim kurulu belirlenen öğrencileri Gerkav merkezlerinde belirlenen gün ve saatlerde mülakat davet eder,
d.) Yönetim kurulu mülakat sonrasında ikinci değerlendirmesini yapar.
e.) Burs alacak öğrencilere burs hakkı kazandıklarına dair bilgiler sms ve telefon yoluyla kendilerine bildirilir. En kısa zamanda evraklarını teslim etmeleri istenir.www.gerkav.org adresinde de kazanan bursiyerler yayınlanır.
4. Hangi öğrenim düzeyindeki öğrencilere burs sağlıyorsunuz?
✔ GERKAV kaynaklarından sağlanan burslar, Türkiye’deki Üniversitelerde öğrenim gören ve şartlara uyan öğrencilere verilmektedir.
5. Bursun devam etmesi için ne gerekir?
✔ Öğrenimine başarıyla devam eden ve Burs Kesilmesini gerektiren herhangi bir durum olmayan öğrencilerin bursları kayıtlı oldukları öğretim programındaki normal öğrenim süresince devam eder. Bursiyerlerin başarı ve disiplin durumları her dönem başında öğrencinin kayıtlı olduğu üniversitelerde alacakları disiplin ve başarı durum belgelerini GERKAV’a bilgilendirmesi ile takip edilir. Öğrenim gören öğrencilerin okullarından alacakları öğrenim ve başarı durumuna ilişkin belgelerin aslını her yıl Eylül ve Şubat ayında yılda iki kez GERKAV’a iletmeleri gerekir.
Gerkav Bursu Almanın Şartları devamı için tıklayınız.

Gerkav

http://www.gerkav.org/

 

Bir cevap yazın