Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Binası, Törenle Açıldı

Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Binası, Törenle Açıldı

Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Binası, Törenle Açıldı.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu binası, yüksekokulun konferans salonunda düzenlenen törenle açıldı. Törende, 15 Temmuz’da şehit düşen öğrencimiz Fatih Kalu’nun ismi verilen Şehit Fatih Kalu Kapalı Spor Salonu’nun da açılışı yapıldı. Açılışa, şehidin annesi Ümmü Kalu ve babası Erdal Kalu ile akrabaları da katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene; Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Gerede protokolü, sivil toplum örgütü temsilcileri, AİBÜ Senato Üyeleri ve akademisyenler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, 15 Temmuz’da tarihimizin en büyük ihanetlerinden birini yaşayan milletimizin en güzel cevabı vermek suretiyle bu kalkışmayı canı pahasına durdurduğunu hatırlatarak, şerefli bir milletin mensupları olarak bu tarihi unutmamak adına şehitlerimizi rahmetle andı, gazilerimize de acil şifalar diledi.

Haberin Detayları için tıklayınız.

Bir cevap yazın