« Back to the Business Directory index

KOZA DERİ AYAKKABI SAN.TİC.LTD.ŞTİ

KOZA DERİ AYAKKABI SAN.TİC.LTD.ŞTİ

Burhan Calayır

Tarihçesi

2001 yılında Gerede’de dericilik hayatına başlayan firmamız , 2001 yılından bu yana üretim teknolojisi,  kapasitesi , kalitesi ve ihracatıyla Gerede’de deri sektörüne hizmet etmektedir.

Yeni kurulan bir şirket olmasına rağmen kısa zamanda başarı trendini yakalayan ve kaliteden hiçbir zaman ödün vermeyen Koza Deri, bu çizgisini devam ettirmekte ve müşterilerinden aldığı güçle daha büyük başarılara yelken açmaktadır.

Koza Deri bugün geldiği noktada sektörde faaliyet gösteren firmalar arasında çok iyi bir yere oturmuştur. Bu başarıda ekip ruhuyla çalışmanın yanında kaliteye gösterdiği önem ve dünyada yaşanan yenilikleri  takip etmesi Koza Deri’ yi hakkettiği yere getirmiştir.

Şirketimizin Araştırma ve Geliştirmeye verdiği önem vermekte ve bu önem ürünlerimize üstün kalite ve dayanıklılık olarak yansımaktadır.

Uzman teknik kadromuz en son teknolojiyle teçhiz edilmiş laboratuarımızda her geçen gün daha da etkili ve farklı teknikler geliştirmektedir.

Fabrikamız her türlü deri işlentisini uygulayacak ve bu doğrultudaki talepleri karşılayacak seviyeye çoktan ulaşmış olup, deri ayakkabı, saraciye ve konfeksiyon alanlarına yönelik olarak üretim yapmaktadır.

Koza Deri; yurtiçi ve yurtdışı fuarlarına katılarak , dünya piyasalarını takip ederek daima deri piyasasının önünde olmayı hedeflemektedir . Vidala deri, Ayakkabılık deri ve giysilik deri imalatı yapan
firmamız, müşteriden gelen talepler doğrultusunda imalat yapmaktadır.

Firmamız şu anda üretiminin yaklaşık % 40 ını ihraç ederken % 60 ını da iç piyasaya sunmaktadır. Bunun da % 50’sini İstanbul piyasası oluşturmaktadır. Sektördeki pazar payını sürekli arttıran firmamız, ihracat portföyünü de arttırmayı hedeflemektedir.

Kurulduğu günden bu yana büyük bir gelişme göstererek deri sektöründe hakkettiği yeri bulan Koza Deri, kalitesi ekip ruhuyla çalışması, taviz vermediği müşteri memnuniyetiyle, sektörde ilk sıralara gelmeyi hedeflemektedir.

Derinin insan yaşamının her alanında ne denli çok yer aldığı ve vazgeçilmez bir unsur olduğu hepimizce bilinmekte. şirketimizin başlıca ilkesi de, deride yoğunlaşarak hızlı, yüksek kapasiteli, kaliteli üretim yapmaktır. Bu da bizim için kuruluşumuzun eksiksiz altyapısı, teknoloji bütünlük ve yoğunluğu ile uzman kadrosu sayesinde asla sorun teşkil etmez.

Deri imalatı oldukça hassas bir konudur ve bu nedenle de büyük bir titizlik gerektirir. Derinin makine yüzümü olması, deliksiz ve temiz bir cilt vermesi şarttır. Ve bizler bu alanda gerek satıcılarımız, gerekse müşterilerimizin sonsuz güvenini kazanmış bulunuyoruz.